AKTUALITY

Z Olympiády dětí a mládeže jsme přivezli stříbrnou medaili

V posledním červnovém týdnu se v Českých Budějovicích konala 11. Olympiáda dětí a mládeže. Po velkolepém zahájení, které se konalo u Vltavy, jsme pondělí strávili návštěvou Olympijského domu, byli jsme si zatrénovat a také jsme byli fandit ostatním sportovcům. Od úterý až do čtvrtka pak probíhala atletika. V úterý se nejprve na start rozběhu na 60 metrů postavil Lukáš Bednařík, který si výrazně vylepšil osobní rekord a přímo postoupil do odpoledního semifinále. Tam dopolední výkon témeř zopakoval a jediná tisícina sekundy rozhodla o tom, že obsadil konečné 9. místo těsně za branami finále. V odpoledním bloku závodil v hodu diskem Jan Šimek, který si zlepšil osobní rekord o téměř sedm metrů a taktéž mu o jediné místo uniklo užší finále. Ve středu závodila mladší žákyně Aneta Červenková, která si nejprve vylepšila osobní rekord v běhu na 60 metrů překážek a po obědě bojovala ve větrné kvalifikaci skoku dalekého. Tam bohužel osobák nepřidala a skončila za branami finále. Rozběh na 300 metrů se nepovedl Natálii Trejbalové, která za svými nejlepšími výkony zaostala a obsadila 24. místo. Do rozběhu na 300 metrů nakonec nastoupil i Lukáš Bednařík, který po úterním semifinále skončil pro blíže nespecifikované zdravotní potíže na několik hodin v nemocnici. Díky péči lékařů a své motivaci dokázal rozběh vyhrát a postoupit do čtvrtečního finále. Ve čtvrtek se nejprve představila v hodu oštěpem Eliška Šretrová, která si také značně posunula osobní maximum a skončila 12. Těsně před polednem vyběhl k finálovému závodu Lukáš Bednařík, který na setinu zopakoval výkon z rozběhu 35,47 a v cíli se radoval ze stříbrné medaile. Olympiádu jsme tedy zakončili úspěšně a s velkou radostí. Všem zúčastněným atletům děkujeme za vynikající reprezentaci oddílu a gratulujeme k předvedeným výkonům.