FB_click.png

AKTUALITY

3. kolo KPD staršího žactva

V sobotu 18. května proběhlo v Dobrušce 3. kolo KPD staršího žactva. Počasí závodníkům příliš nepřálo, bylo chladno a deštivo, ale i tak jsme opět byli svědky vynikajících výkonů. Obě dvě družstva obsadila stejně jako v minulém kole celkové 3. místo. Nejvíce se tentokrát vedlo Zuzaně Konrádové a mezi chlapci získal nejvíce bodů Michal Lux. V rámci krajského přeboru jednotlivců jsme byli taktéž úspěšní. Zuzana Konrádová se stala krajskou přebornicí ve skoku dalekém, Natálie Trejbalová v běhu na 300 metrů. Bronzovou medaili přidal ve skoku dalekém Maksym Skremenskyi. Všem závodníkům a závodnicím gratulujeme!

Pohár rozhlasu - okresní kolo

Za slunečného, teplého, ale větrného počasí jsme ve dnech 15. a 16. května pořádali okresní kolo Poháru rozhlasu kategorie III a IV. Celkově se na našem stadionu za tato dvě dopoledne představilo 29 družstev chlapců a 31 družstev dívek v celkovém počtu 511 závodníků, kteří nastoupili k 918 startům. Vítězství si mezi mladšími žáky zajistilo družstvo ZŠ Rudolfa Frimla, Trutnov, mezi staršími žáky zopakovalo triumf z loňska družstvo ZŠ Komenského Trutnov. Soutěž mladších žákyň ovládlo družstvo ze ZŠ Vrchlabí nám. Míru, mezi staršími opět dominovaly dívky ze ZŠ Komenského Trutnov. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se uskuteční 22. května v Hradci Králové. 

První kolo II. ligy

Závodní sezonu zahájili po mládeži také dospělí. Družstva mužů i žen startují ve II. národní lize a k prvnímu kolu odjeli do Ústí nad Orlicí. Obě dvě družstva nebyla v plném složení a projevilo se to na výsledku. Muži byli předposlední, ženy dokonce poslední. Nejvíce bodů získali skokani Marek Matěják a Anežka Konrádová. Někteří atleti si pod dohledem světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové vylepšili svá osobní maxima, někteří bohužel zůstali za očekáváním. 2. kolo se koná 25. 5. v Chrudimi a my věříme v lepší výsledky. 

Děvčata ovládla 1. kolo KPD přípravky

Ve čtvrtek 16. května proběhlo na domácím stadionu 1. kolo krajského přeboru družstev kategorie přípravky. Zaznamenali jsme mnoho osobních rekordů a moc nás potěšila děvčata. Celkově obsadilo družstvo A s velkým náskokem 1. místo, družstvo B obsadilo krásnou 4. příčku, když na 3. příčku chybělo jen málo. Chlapci předvedli také výborné výkony a v celkovém součtu jim patří 2. pozice. Z individuálních úspěchů je třeba zmínit, že v konečném bodovém součtu zvítězila Tereza Vacková, 2. místo obsadila Ema Lonská, 3. byla Lucka Zmatlíková a 4. Adéla Červenková. Mezi chlapci zvítězil Vojta Tyrychtr. Všem závodníkům moc gratulujeme a budeme se těšit na 2. kolo, které se koná 13. 6. v Jilemnici. 

Dva tituly krajských přeborníků z KPD staršího žactva

Starší žactvo absolvovalo ve středu 8. května 2. kolo KPD a KPJ. Družstvo starších žáků odcestovalo do Hradce Králové ve značném oslabení v počtu pouhých 6 chlapců. I přes tuto skutečnost vybojovali celkové 3. místo! Děvčata byla naopak ještě posílena o mladší žákyně a v konkurenci 12 oddílů vybojovala taktéž 3. místo. Nejvíce bodů získal Vojta Šantroch a Natálie Trejbalová. V rámci KPD proběhl také krajský přebor jednotlivců ve vypsaných disciplínách. Zásluhou kladivářů jsme domů odváželi dvě zlaté medaile. Získali ji Jan Šimek a Lucie Černá. Stříbrné medaile přidaly dívky - Eliška Šretrová v hodu oštěpem a Natálie Trejbalová v běhu na 150 metrů. Všem gratulujeme a budeme se těšit na 3. kolo, které proběhne v sobotu 18. 5. v Dobrušce.