FB_click.png

AKTUALITY

Úspěchy svěřenců Jana Tuny

Po úspěšné halové sezoně se běžecká tréninková skupina Honzy Tuny na začátku letní sezony rozdělila na sprinterskou a štrekařskou. Při množství a kvalitě jeho svěřenců to byl nutný krok a jako na zavolanou se vrátil z Prahy staronový trenér Jula Dušek, který převzal štrekaře. Vede si odpovědně a šéftrenér atletů v Trutnově J.Tuna je s ním velice spokojen.

Sprinteři tak mohou nyní trénovat i skok daleký, na který dříve nebylo tolik času. Tato změna v tréninku se projevila především ve výkonu Šimona Drašara, který se v mladších žácích zlepšil na 494cm. V tréninku už skáče přes 5m. Na základě této výkonnosti byl nominován za KH kraj na mezikrajové utkání ml.žactva ve skoku dalekém, v běhu na 60m a štafetě 4x60m. Z vytrvalců byl v této kategorii nominován jeho spolužák a kamarád Štěpán Matějů, který se představil v běhu na 1000m.

V kategorii starších žáků byli z obou běžeckých skupin, které trénují ve stejných dnech a ve stejný čas, na mezikrajové utkání nominováni sprinter Jakub Raabe a vytrvalec Vít Vosáhlo. J.Raabe je velký sprinterský talent, který po dvou měsících tréninku dokázal ve 14 letech zvítězit na KP v běhu na 60m, byl 2. na 150 m a zasloužil se i o 2. místo ve štafetě 4x60m. Na KP běžel za starší žáky i Šimon Drašar, který získal bronz ve skoku dalekém.

I v dorostenecké kategorii si závodníci této tréninkové skupiny vedou velmi dobře. Matěj Červený je v běhu na 400 m v reprezentačním výběru a drží časem 50,2 s třetí místo v letošních tabulkách ČR. Jeho o rok mladší kolega Honza Jankovič se zlepšil na čas 52,5 s a potvrdil tak svoje zařazení do SCM.

Ve vytrvalostní skupině si v dorostenecké kategorii vede úspěšně Veronika Scholzeová, která též patří k předním běžkyním na 800m.

Výše jmenovaní jsou ti nejúspěšnější, avšak i další, které nelze pro početnost vyjmenovat, jdou ve většině případů v jejich stopách. 

Bookmark and Share