FB_click.png

AKTUALITY

MČR do 22 let

Matěj na MČR do 22 let v Praze ve finále 6. místo na 400m, za měsíc na VŠ v Praze a Olympu.

Po 3 měsíčním výpadku v tréninku Matěj Červený dokázal zdánlivě nemožné. Když se ale pro to udělá vše, tak někdy ano. Při návratu zpět na čtvrtkařskou špici(nyní za měsíc 20ti letému Matěji už v kategorii do 22 let) mu pomohla J.Hurdálková se svou Bovenová tlaková masáž a pak trenérem J.Tunou propagované běhání naboso po trávě.

Na toto MČR se z Trutnova nominovali celkem 4, resp. 3, protože trutnovačka D.Janatová úspěšně studuje i závodí za ligovou Olomouc, kde „rejžuje“ množství bodů, naposledy  jich bylo 18. Na MČR pak byla na 100m př. celkově 15. a na 400m př.9.,když ji finále uteklo o 3 setiny sekundy. L. Pejchalová (výška) a J .Jankovič (400m) se ze zdravotních důvodů MČR nemohli zúčastnit.

Matěj se nejprve v sobotu v rozběhu (3.) na čas (49,21s) nominoval do finále v neděli. Tam byl na krásném 6. místě (49,86s), i když čas horší, ale výkon hodnotíme jako  lepší, protože v silném protivětru a z toho důvodu i oproti rozběhům horších časů finalistů. Navíc se mu podařilo porazit kamaráda a letos výborného čtvrtkaře z N. Města n. M. Vojtu Kudrnáče. V sobotu v baráži o extraligu v Opavě si dají na čtvrtce odvetu.

 

Nyní je v módě údajné Zátopkovo rčení „Když nemůžeš, přidej“. Je na to i písnička a Matěj, též muzikant (baskytara) se tím řídí doslova. V cílové rovince vždy ještě vyždímá, ne 100%, ale je to těch 105%.  J. Tuna, kterému za více jak 45 let trenérské práce prošlo rukama několik stovek atletů, Matěje hodnotí jako jeho největší talent, a to u něho s atletikou začínali nyní též úspěšní trenéři Loko Trutnov M. Havelka, v dorostu špičkový sprinter Československa a P. Holubec, který to dotáhl ve 24 letech až na mistrovský titul na 400m př..

Nyní ještě Matěj využije formy a posunuté sezony díky tréninkovému manku  6.9. na sprinterské trojboji v H. Králové a 9.9. na výše zmiňované baráži.

Pak už pomalu začne „balit kufry“ a čeká ho stěhování do Prahy a studium na VŠ. Zároveň bude závodit za Olymp Praha a tak po jeho 10ti letém úspěšném působení s trenérem v Trutnově mu všichni atleti přejí další zúročení talentu k ještě vyšším čtvrtkařským metám, na což má všechny předpoklady.

Bookmark and Share