FB_click.png

AKTUALITY

Evropské dětské atletické hry - Brno

Ve dnech 11. až 13. září se v Brně sešlo 1500 mladých atletů do 15 let na Evropských dětských atletických hrách. Mezi účastníky z 15 zemí bylo také šest našich mladých atletů.

Pro většinu z nich to byly vůbec první velké závody s mezinárodní účastí. Letošní ročník bohužel poznamenalo deštivé a chladné počasí, přesto si Adélka Szelkeová vytvořila osobní rekord na 60 m, Káťa Holubcová na 150 m a v závěrečné štafetě 4x60m (Bára Kotková, Jana Leblochová, Kateřina Holubcová a Adéla Szelkeová) překonaly oddílový rekord starších žákyň, přestože Janička s Káťou jsou ještě mladší žákyně. Výkony ostatních se blížily osobním rekordům a nebýt nepřízně počasí, určitě by si všichni z Brna, kromě nových zážitků a zkušeností, odvezly i ty „osobáky“. 

Nejlepšího umístění dosáhla ve skoku vysokém Daniela Macnarová, která obsadila dělené 6. místo z 31 závodnic v její věkové kategorii. Bára Kotková se dostala do finále B na 100m př., kde skončila na 6. místě. Krásného výkonu dosáhla Janička Leblochová na 800m, kde jen o pár desetinek zaostala za svým osobním rekordem a obsadila celkově 14. místo z 55. Tradičně největší konkurence byla ve sprinterských disciplínách a v dálce. Na finálovou účast bylo třeba porazit přes 100 soupeřů, mezi kterými byli i ti nejlepší ze zúčastněných zemí. Některým našim závodníkům finálová účast těsně utekla. Na 60m Adélce Szelkeové  jen o dvě místa a na 150m byla Káťa Holubcová první nepostupující.

 Jediný náš zástupce v žácích, Jakub Žačok, byl ve své disciplíně na 800 m nasazen do nejsilněji obsazeného běhu, takže si porovnal síly přímo s těmi nejlepšími a svým bojovným výkonem ukázal, že je také velkou běžeckou nadějí našeho oddílu. Celkově skončil na 14. místě.

Bookmark and Share