AKTUALITY

ABB Trutnovský půlmaraton

V sobotu 9. 6. 2018 se opět dařilo našim štrekařům. V areálu trutnovského lesoparku se konal běžecký závod pro širokou veřejnost. Na trati 5 km, kde startovalo 100 závodníků všech kategorií, jsme měli 4 borce. Matěj Zima zvítězil, Matyáš Vintr doběhl 4., Jakub Červený 5. a nejmladší Robert Hurdálek 10. Dále byli vítězní ještě 2 lyžaři, kteří úspěšně běhají i za náš atletický oddíl. Jan Hruška vítěz na 10km a Jana Leblochová na 5km. V kategorii žen se vedlo také Marcele Nývltové, která byla druhá v běhu na 5 km a v hlavní disciplíně půlmaratonu si Svatava Kacířová doběhla pro stříbrnou medaili. Na start se postavili i bývalí úspěšní běžci na dlouhé tratě(před 40 lety- ve stejné tréninkové skupině současného trenéra štěrkařů) Pavel Milata a Jiří Horák. Oba mají zájem v oddíle navázat na dřívější úspěšnou kariéru, nyní ve veteránech.