FB_click.png

AKTUALITY

Evropské dětské atletické hry (EKAG)

Letošního 13. ročníku Evropských dětských atletických her (EKAG) v Brně se zúčastnilo také sedm členů našeho atletického oddílu. A jakoby třináctka chtěla naznačit, že bude smolná, nebylo tomu tak. Spíš naopak, i když… :-)

Mezi 1600 závodníky z různých zemí Evropy se naši závodníci neztratili.

 

Hned první závodní den se z rozběhu na 60m probojoval do A finále Michal Šrejber v novém osobním rekordu 7,87s. Už to naznačilo, jakých výkonů zde je potřeba dosáhnout na finálovou účast. To poznal i Alex Sojka, který si také zaběhl osobní rekord v této disciplíně (8,34), ale účast ve finále mu unikla. Bohužel v rozběhu na 60m dívek si Bára Strnádková lehce poranilala kotník a vypadalo to, že si už nezazávodí. Bára je však opravdová závodnice a druhý den nastoupila ke všem dalším disciplínám, do kterých byla přihlášena.

 

Druhý den se již do soutěží zapojili, krom jednoho, všichni naši závodníci. A bylo se na co dívat. Bohužel asi ta třináctka trošku smůlu přinášela. Postupy do finálových soutěží vždy o pověstný vlásek unikaly Kátě Holubcové na 60m i na dálku. To však neplatilo pro Danielu Macnarovou. Ta se sice při výšce prala s technikou, ale nakonec dokázala, že umí zabojovat a získala první medaili z EKAGu pro trutnovské barvy v historii této soutěže, v podobě bronzové medaile.

 

Poté nastoupil k finálovému běhu na 60m Michal Šrejber, ve kterém doběhl sedmý v čase 7,75s. Škoda, že tento čas znehodnotila nedovolená podpora větru, jinak by to bylo další vylepšení osobního rekordu.

Na 800m pak nastoupila naše nejmladší účastnice Nikol Flečková, a že je velká bojovnice  ukázala hned v prvním kole, kdy se nebála a rozběhla to velice ostře na čele celého závodního pole, a i když ji pak kousek před cílem došly síly, dokázala si také zaběhnout svůj nový osobák (2:43,39).

Nabití energií ze získané medaile Daniely Macnarové, nastoupili vpodvečer k dalším rozběhům Káťa Holubcová na 100m př. a Michal Šrejber s Alexem Sojkou na 150m. A opět se zadařilo. Kátě se konečně povedlo dostat do A finále, když si zaběhla osobní rekord (15,99) a totéž se podařilo i Michalu Šrejberovi, který dokonce rozběhy na 150m vyhrál v novém osobním rekordu 18,34s. Osobní rekord si zaběhl i Alex Sojka (19,93). Bohužel jemu opět o kousek finálová účast utekla.

Třetí soutěžní den začal finálovým startem na 100m př. pro Káťu Holubcovou opět vylepšeným osobním rekordem (15,84), který stačil na 6. místo. V odpoledním parnu se pak postavil na start 1500m  i poslední z našich účastníků Robert Hurdálek. Horko udělalo své a Robertovi se bohužel nevedlo podle představ. Jako velký favorit pak nastoupil do finále 150m Michal Šrejber. Tato role mu asi trošku svazovala nohy, ale přesto dokázal doběhnout třetí a vybojovat tak druhou bronzovou medaili pro náš oddíl a tím podtrhnout úspěšné reprezentování našeho oddílu všemi závodníky na letošním ročníku EKAG.

 

Výsledky zde.

 

 

 

Bookmark and Share