FB_click.png

AKTUALITY

Halová MČR zakončena ziskem zlaté medaile

Úspěšnou halovou sezonu za sebou mají atleti TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV. Na krajských přeborech všech věkových kategorií sbírali jednu medaili za druhou a ti nejlepší si zajistili start na MČR.

Na akademickém MČR se nejvíce dařilo M. Červenému, který v běhu na 400 metrů obsadil 5. místo a štafetě ČVUT pomohl k zisku mistrovského titulu. Janě Holubcové patřilo v běhu na 60 metrů překážek páté místo, Matěj Zima doběhl na 1500 metrů devátý.

Velmi úspěšný start má za sebou Robert Hurdálek na MČR dorostu v chůzi, kde získal bronzovou medaili. Po loňském velkém zklamání, kdy ho o medaili připravila chyba rozhodčích, to pro Roberta byla alespoň malá náplast.

Na MČR dorostu, které se konalo v ostravské hale, se na v běhu na 60 metrů překážek představila Kateřina Holubcová. Káťa si vylepšila osobní rekord a celkově jí patřilo 18. místo. O týden později se tamtéž konalo MČR mužů a žen, na které se kvalifikovala Jana Holubcová. Jana bohužel poznala zrádnost překážek a po kolizi s první překážkou závod nedokončila.

Na halovém mistrovství republiky dospělých závodila také naše bývalá atletka Lada Pejchalová, která se ve výškařském sektoru představila po dlouhé pauze zaviněné zdravotními problémy. Ačkoli skákala z polovičního rozběhu, získala za výkon 180 cm bronzovou medaili.

Zakončení halové sezony nám přineslo obrovskou radost. Na MČR žactva, které se konalo v pražské Stromovce, získal Michal Šrejber zlatou medaili a patří mu titul mistra republiky v běhu na 300 metrů. Již v sobotním rozběhu si vytvořil osobní rekord a do nedělního finále postupoval z první pozice. Ve finále nás napínal do posledních metrů. Ještě 50 metrů před cílem byl druhý, ale ve finiši zatáhl a na cílové čáře se dostal před svého soupeře. Neztratila se ani děvčata. Daniela Macnarová skončila ve skoku vysokém na děleném 10. místě výkonem 152 cm.  Amálie Návratová startovala v běhu na 60 metrů a obsadila konečné 16. místo.

Bookmark and Share