FB_click.png

AKTUALITY

Krajské přebory družstev mládeže

Dlouhou dobu se zdálo, že tréninkové úsilí přijde vniveč, ale nakonec se závodní sezona rozjela a celý červen se závodilo. 

V krajském přeboru družstev přípravky za sebou máme dvě kola. První kolo se konalo 11. 6. v Trutnově a během odpoledne proběhlo 296 startů. Naše "A" družstva obsadila shodně 3. příčky. Nejúspěšnějšími byli Natálka Trejbalová, která v kategorii dívek obsadila 2. místo, mezi chlapci si nejlépe vedl Adam Syrovátka, který byl osmý. O týden později vyrazili naši nejmladší do Dvora Králové, kde se dívkám vedlo mnohem lépe a v 2. kole zvítězily. Chlapci zopakovali výsledek z 1. kola a skončili třetí. Poslední kolo se uskuteční 17. září v Jilemnici a děvčata budou bojovat o postup do finále, které se bude konat v Dobrušce. 

Krajský přebor družstev mladšího žactva odstartoval 25. 6. v Trutnově. Děvčata obsadila 5. místo, chlapci byli o jednu příčku horší. Nejvíce bodů získala Anežka Konrádová, která se také stala krajskou přebornicí ve skoku vysokém. Na stupně vítězů ji doprovodila Natálka Mládková, která za výkon 140 cm brala bronzovou medaili. Mezi chlapci se nejlépe vedlo Nellu Práškovi, který získal 13 bodů. Další dvě kola se uskuteční v polovině září. 

Starší žactvo závodilo v neděli 21. 6. v Hradci Králové a k vidění bylo několik povedených výkonů. Celkově se lépe vedlo chlapcům, kteří obsadili 2. místo, dívky byly třetí. Získali jsme také dva tituly krajských přeborníků. Michal Šrejber ovládl běh na 150 metrů, Nikol Flečková zvítězila v běhu na 800 metrů. Bronzové medaile přidali Adam Šašek (150m) a Michal Hampl (800m). Stříbro patřilo kvartetům 4x60m. Další dvě kola se uskuteční v první polovině září. 

Junioři a juniorky cestovali v sobotu 20. 6. do Pardubic, kde se konalo 1. kolo "gigantu". Junioři byli 3., juniorky 4. V této soutěži se uskuteční už jen jedno kolo, které je na programu 29. 8. v Novém Městě nad Metují. 

Bookmark and Share