FB_click.png

AKTUALITY

Jak jsme si vedli v červnu a na začátku prázdnin

Ačkoli se dlouhou dobu zdálo, že atletická sezona ani nezačne, nakonec jsme v průběhu června závodili „ostošest“. Vše začalo 1. června atletickým mítinkem Spolu na startu. V tento den byla na 173 stadionech napříč republikou otevřena závodní sezona. U této akce jsme samozřejmě nemohli chybět a v průběhu odpoledne si zazávodilo více než 100 našich atletů.

První kola soutěží družstev proběhla ve všech věkových kategoriích a dařilo se nám. Většinou jsme v celkovém hodnocení obsadili 2. či 3. místo. Získali jsme také tři tituly krajských přeborníků (Šrejber, Flečková, Konrádová) a přidali jsme i několik stříbrných a bronzových medailí. Další kola proběhnou v průběhu září.

Na našem stadionu jsme uspořádali 1. kolo KPD přípravky, oddílový přebor v běhu na 60 metrů žactva, oddílové víceboje a 1. kolo KPD mladšího žactva. Tento závod byl pořadatelsky velmi náročný, neboť se v průběhu odpoledne postavilo na start 252 závodníků v celkovém počtu pěti set startů.

Nezapomněli jsme ani na oblíbenou akci Atletíme s rodiči. Sportovního odpoledne se zúčastnilo 40 dvojic a soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – slalom, štafeta, skok z místa a hod pěnovým oštěpem. V rámci tohoto projektu jsme uspořádali také společný trénink pro rodiče s dětmi. Obě akce se velice povedly a byl o ně velký zájem.

Děti nepřišly ani o soustředění. Letos jsme ho vzhledem k situaci uspořádali příměstskou formou a všichni jsme si to užili. Třiceti dětem se věnovalo šest trenérů a děti si vyzkoušely téměř všechny atletické disciplíny. Vyrazili jsme také na celodenní výlet, stříleli jsme ze vzduchovky a závodili v biatlonu, zkusili jsme si orientační běh a nechyběl ani táborák s kytarou. Na závěr jsme se vykoupali v řece a po slavnostním vyhlášení výsledků jsme se rozloučili. Bylo to moc fajn! 

 

Bookmark and Share