AKTUALITY

Olympiáda dětí a mládeže 2022

V posledním týdnu školního roku se v Olomouci konala velká sportovní akce - Olympiáda dětí a mládeže, která svým rozsahem, organizací a atmosférou připomíná opravdové olympijské hry. Celkem se závodilo ve dvaceti sportech, 73 disciplínách a startovalo zde 3539 sportovců. V neděli proběhlo slavnostní zahájení, oštěpař Jakub Vadlejch zapálil olympijský oheň, zástupci sportovců pronesli olympijský slib a hry mohly vypuknout.

Atletická výprava čítala 32 sportovců a 5 trenérů. Z našeho oddílu se nominovali Lukáš Bednařík, Anežka Konrádová, Zuzana Konrádová, Natálie Trejbalová a trenérský doprovod zajišťovala Michaela Musilová. Na všech sportovcích byla znát nervozita z tak velké akce, ale zároveň odhodlání a touha zajistit si co nejlepší výsledek. Největšího úspěchu dosáhla Anežka Konrádová, která potvrdila roli favoritky a zvítězila ve skoku vysokém. Vylepšila si osobní rekord na 171 cm a zlatá medaile jí právem patří. Anežka startovala ještě ve skoku dalekém, ve kterém skončila v kvalifikaci a obsadila celkovou 18. pozici. Vynikající výkony předvedl také Lukáš Bednařík, který měl opravdu nabitý program. V běhu na 60 metrů zvládl rozběh, následné semifinále a přímo postoupil do finále. Ve finále si zlepšil osobní rekord a obsadil skvělou 5. příčku. Zároveň absolvoval kvalifikaci skoku dalekého, kde předvedl výkon 520 cm, při kterém se drobně poranil, a zajistil si postup do finále. Ve finálové soutěži postoupil mezi nejlepších osm, ale svůj výkon již nezlepšil a obsadil 7. místo. První velkou akci prožila také Zuzana Konrádová, které chybělo trochu štěstí. V kvalifikaci skoku dalekého obsadila první nepostupovou pozici, když za postupem zůstala jen o dva centimetry. Půlkařka Natálie Trejbalová zaplatila nováčkovskou daň a v takticky složitém závodě se po celou dobu držela v balíku závodnic. Bohužel měla několik kolizí se soupeřkami a v závěru jí již chyběly síly. V rozběhu obsadila 6. místo, celkově byla 18. Lukáš Bednařík a Zuzka Konrádová startovali ještě ve štafetě 4x60m MIX. Všem našim atletům patří obrovská gratulace a poděkování za vynikající reprezentaci oddílu.