AKTUALITY

Finále Běžeckého poháru mládeže

V sobotu 26. listopadu se při MČR v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek konalo finále Běžeckého poháru mládeže. Náš kraj postavil všechny tři štafety. Štafeta 4x1km byla složena ze dvou dívek a dvou chlapců, pořadí jednotlivých úseků bylo na rozhodnutí vedoucích výprav. Náš oddíl reprezentoval Lukáš Bednařík v kategorii mladšího žactva, který štafetu výborně rozběhl a předával na 3. místě s drobnou ztrátou na 1. místo. Bohužel při dalších úsecích se naše štafeta propadala a nakonec obsadila 14. místo.

Na medaili, konkrétně stříbrnou, dosáhla štafeta dorostu a významně k ní přispěla Nikol Flečková, která běžela třetí úsek a předávala s zhruba desetivteřinovým náskokem na 3. štafetu. Závěrečný úsek byl velice napínavý a reprezentant našeho kraje z Hradce Králové nakonec těšně uhájil 2. místo. Gratulujeme!