AKTUALITY

Úspěšné MČR žactva v Břeclavi

Vynikající výkony předvedli naši atleti na MČR žactva, které se konalo 16. - 17. září v Břeclavi. Horké a slunečné počasí atletům svědčilo a my se radujeme ze zisku dvou stříbrných medailí. První medaili nám v neděli zajistila Anežka Konrádová, která procházela soutěží výškařek bez zaváhání. Až výška 168 cm byla nad její síly a výkonem 165 cm obsadila 2. místo. Z vítězství se radovala vedoucí žákyně průběžných tabulek Anna Hrbáčová. Druhé stříbro přidal těsně po poledni Lukáš Bednařík. Ten nastoupil již v sobotu do rozběhu na 800 metrů, kde si pohlídal 2. přímé postupové místo. V nedělním finále předvedl neskutečnou bitvu o prvenství s domácím závodníkem Matyášem Kocmanem a nakonec těsně podlehl. Byl z toho vynikající čas 1:58,39. Pod hranici dvou minut se dostal i třetí závodník Tomáš Čoka. Radost nám v závěru celého dvoudenního programu udělala štafeta 4x300 metrů. Chlapci ve složení Tomáš Havelka, Ondřej Matějec, David Oupic a Lukáš Bednařík nastoupili ve třetím běhu a drželi se ve středu startovního pole. V konkurenci 24 štafet obsadili celkové 9. místo a o dvě vteřiny vylepšili oddílový rekord. Ten má nyní hodnotu 2:37,17. K individuální disciplíně nastoupil i David Oupic, který startoval v běhu na 1500 metrů překážek. Po zdravotních patáliích statečně bojoval a obsadil 17. místo.

V konkurenci 147 oddílů jsme se s 5 závodníky rozhodně neztratili. Děkujeme za krásné zážitky a věříme, že přechod do kategorie dorostu bude plynulý a úspěšný.